Mobil Uyumlu Web Sitesi Yapımı ve Özellikleri

Mobil Uyumlu Web Sitesi Yapımı ve Özellikleri

Mobil Uyumlu Web Sitesi Yapımı ve Özellikleri

Günümüzde her markanın web sitesi olmalıdır çünkü web sitesi demek rakipleri kolay analiz etmek, daha geniş kitlelere ulaşmak, 7/24 açık bir mağaza ve dijital pazarlama stratejilerini uygulamak demektir.

Akıllı telefon ve tabletler bu kadar yaygınlaşmadan önce herkes web mağazalarına yönelir; ürünleri ve hizmetleri buradan takip ederdi. Akıllı cihazların ve internet kullanımının artmasıyla birlikte müşteriler aramalarını ve alışverişlerini bu cihazlar üzerinde yapmaya başladılar. Web sitesi sahipleri de akıllı cihazlarda daha kolay gösterime giren mobil web sitelerinin kurulumuna gittiler. Mobil web siteleri, normal web sitelerinden farklı olarak telefon ve tablet uyumlarıyla dikkat çekiyor ve bu sitelerde yapılan işlemler daha kısa sürebiliyor.

Mobil Web Sitesine Nasıl Sahip Olabilirim?

Mobil web sitesine sahip olmak da normal bir web sitesine sahip olmak gibidir. Yalnız biraz daha teferruatlara dikkat etmek gerekir. Mobil web sitesine sahip olmak isteyen kişilerin önünde üç seçenek bulunur:

  • Siteyi yaptırmak

Mobil altyapılı bir web sitesi istiyorsanız ilk gideceğiniz seçenek siteyi yaptırmak olabilir. Alanında uzman, işini zamanında teslim edecek ve referansları olan kişilerle anlaşıp önce normal siteyi ardından da mobil uyumlu web sitesini yaptırabilirsiniz.

  • 2. el site satın almak

Mobil web sitesi istiyorsunuz ama sıfırdan başlamak değil de hali hazırda müşteri kitlesi olan bir siteyi kullanmak mı istiyorsunuz? O halde satılık mobil web siteleri size göre. İnternet ortamındaki güvenilir platformda her ay onlarca mobil site satışa sunulmaktadır. Siz de bu platformlardan kendinize uygun olan siteyi bulup satın alabilirsiniz.

  • Mobil web sitesini kendiniz kurun

Mobil web sitesine sahip olmanın başka bir seçeneği de siteyi kendiniz yapmanızdır. Mobil web site, normal web siteye göre bir tık zorlayıcı olabilir. Fakat işin stratejisini öğrendiğinizde sizin için kapılar açılacaktır. İnternette verilen mobil web sitesi oluşturma kurslarına katılarak kendinize göre bir site oluşturabilirsiniz.

Mobil Uyumlu Web Sitesi Özellikleri

Mobil uyumlu web sitesinin şu özelliklere göre şekillenmesi gerekir:

  • Akıllı telefon ve tabletlerde kolaylıkla açılması ve bunların ekran boyutuna göre dizayn edilmeli.
  • Sitenin tasarımı en küçük telefonda açıldığında bile kafa karıştırıcı olmamalı.
  • Ödeme, sepete ekleme ve arama alanları gibi alanlar kolay ulaşılabilir olmalı.
  • Yazı tipinin mobil uyumlu olması sebebiyle insanların yakınlaştırma yapmak zorunda kalmamaları.
  • İnsanların istedikleri yerde ve istedikleri zamanda, bilgisayara gerek duymadan siteye erişmeleri.

Bu maddelerden yola çıkarak söyleyebiliriz ki müşterilerin rahatına ve kolayına göre oluşturulan mobil web siteleri ile hem müşteri portföyünüz genişleyecek hem de markanızın tanınırlığı artacaktır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *